W sercu wielu z nas jest tęsknota za prawdziwym połączeniem. Za rozmową, w której można być naprawdę sobą. Za byciem częścią grupy, w której nie trzeba niczego udawać. Ten warsztat jest próbą odpowiedzi na tęsknotę. I uprzedzamy — może być poruszająco!

O PROCESIE
“Sztuka Połączenia” jest warsztatem opartym o metodę Community Building, czyli Budowanie Wspólnoty. Proces ten opracowany został przez amerykańskiego psychiatrę M. Scotta Pecka, w odpowiedzi na głębokie podziały społeczne i globalne konflikty, których przyczyny upatrywał w utracie autentycznej wspólnoty.
Nie chodzi tu o tworzenie wspólnoty intencjonalnej ani budowanie domków z gliny (choć kto wie, co z tego wyniknie później). Nie jest to też terapia, coaching, ani zabawa integracyjna. Chodzi o coś prostszego – a zarazem bardzo wymagającego: uważną obecność w grupie. To próba bycia człowiekiem – w pełnym znaczeniu tego słowa. Sprawdzenia, co jest możliwe, kiedy grupa nieznajomych zapragnie stać się wspólnotą.

ZAPROSZENIE
Podczas warsztatu, przez 4 dni pod czułym okiem doświadczonych przewodników (facylitatorów), w otoczeniu lasu, zanurzymy się w ten proces. Będziemy zgłębiać nowe sposoby bycia i komunikacji, wspólnie eksplorując 4 fazy procesu, od pseudo-wspólnoty (czyli “lubię cię, bo jesteś podobny do mnie”) do prawdziwej wspólnoty (czyli “kocham cię, choć jesteś ode mnie inny”). Przestrzeń będą dla nas trzymać również drzewa (które robią to od tysięcy lat, więc wiedzą jak).
Przeczytaj więcej o metodzie tu:
https://www.thelivingbridge.earth/community_building…

DLA KOGO?
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą budować bardziej autentyczne relacje, uzyskać wgląd w siebie i swoje relacyjne ja, nauczyć się wychodzić poza pseudo-wspólnotowość i chaos w swoich grupach społecznych. Warsztat może być szczególnie interesujący dla osób tworzących organizacje, wspólnoty intencjonalne, praktyków pracy grupowej, ale tak naprawdę jest dla wszystkich, którzy są gotowi wyruszyć w nieznane!
Jeśli czujesz, że to może być dla Ciebie, ale masz pytania lub wątpliwości, napisz do nas!

FACYLITACJA
Emilia Ślimko – jest facylitatorką (Senior Facilitator) procesu budowania wspólnoty (Community Building wg M.Scotta Pecka). Współtworzy projekt OSADA.EARTH
https://pl.osada.earth/. Emilia łączy w swoim działaniu rozwój osobisty i głęboką ekologię. Pracuje z grupami jako trenerka oraz indywidualnie z osobami. Jest absolwentką m.in. psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, kursu nauczycielskiego Mindfulness (MBLC) i Kursu Compassion (Mindfulness Association UK), Holistycznej Szkoły Trenerów.
Emilia poprowadzi warsztat z zespołem ko-facylitatorów:
Asia Gumieniak, Klara Hirao, Danny Iacono

MIEJSCE
Kalpapāda – piękne off-gridowe permakulturowe siedlisko otulone brzozowym młodnikiem. Na miejscu będzie woda pitna, leśny prysznic ogrzewany piecem rakietowym i toaleta kompostowa – wszystko naturalnie i prosto. W razie deszczu przestrzeń leśnych kręgów będzie zadaszona.
Warsztat to nie tylko wspaniała okazja na budowanie wspólnoty między ludźmi, ale także ze światem więcej-niż-ludzkim. Będzie wiele sposobności na powolne bycie w naturze, wsłuchiwanie się w jej rytmy, a przy tym podglądanie jak człowiek może z nią współistnieć, być jej wspierającą częścią.

CZAS

Zaczynamy: czwartek 19-go czerwca o 13:00

Kończymy: niedziela 22-go czerwca o 16:00
Ze względu na naturę procesu nie ma możliwości udziału w części wydarzenia. Zapisując się na warsztat zobowiązujesz się do udziału w całości.

POSIŁKI
Zapewniamy 3 wegetariańskie posiłki dziennie, napary ziołowe, woda, kompoty i przekąski.
Gotujemy wspólnie, prosto i z lokalnych składników.

NOCLEG
Śpimy biwakowo w sadzie lub brzozowym lasku. Zabierz namiot, śpiwór i karimatę. Jeśli nie masz namiotu daj nam znać w formularzu zgłoszeniowym:
https://forms.gle/LAJ9fQf2CyxN2SWn6 
Potrzebujesz większego komfortu? Polecamy noclegi 7 km dalej:

Zespół pałacowo-parkowy –
http://zpphadleszklarskie.pl
Stacja Siedleczka – tel. 693 862 848

CO ZABRAĆ?
– namiot (daj nam znać w formularzu jeśli nie masz namiotu)
– śpiwór, latarkę, odpowiednie buty i ubiór dopasowany do prognozowanej pogody
– biodegradowalny środek myjący (albo skorzystaj z naszego)

DOJAZD
Kalpapāda znajduje się we wsi Manasterz, w gminie Jawornik Polski (woj. podkarpackie).
Dojazd komunikacją publiczną jest bardzo prosty – z Rzeszowa autobusem jedzie się ok. godzinę, a potem 25 minut spacerem


Przyjeżdżasz autem i masz wolne miejsce? Wpisz się na listę!

Po wysłaniu zgłoszenia otrzymasz e-mail z linkiem do arkusza, w którym możesz podać podstawowe informacje umożliwiające skoordynowanie współdzielenia dojazdów.
Dzięki temu osoby jadące z podobnych kierunków będą mogły się odnaleźć i ewentualnie umówić na wspólny przejazd – to dobra okazja, żeby ograniczyć liczbę aut i ślad ekologiczny


KOSZT
Pragniemy zaoferować ten warsztat w duchu ekonomii daru. Chcemy wspólnie wspierać kulturę wzajemności i wdzięczności.
Dlatego, jeśli to doświadczenie będzie dla Ciebie wartościowe, zachęcamy do wsparcia naszych przyszłych działań poprzez wpłatę darowizny na konto fundacji The Living Bridge. Zapraszamy, abyś zdecydował/-a o wymiarze swojego wsparcia, mając na uwadze swoje możliwości oraz koszty organizatorów.
Poniższe kwoty mogą pomóc zorientować się, jaki wpływ będzie mieć Twoje wsparcie:

800 PLN – pokrywa podstawowe koszty organizacyjne

1000 PLN – pokrywa koszty organizacyjne i wynagrodzenie całego zespołu facylitatorów

1200 PLN – i więcej – pokrywa wszystkie koszty i pomaga w organizacji przyszłych warsztatów.
Aby zarezerwować miejsce, prosimy o wpłatę depozytu w wysokości 300 PLN na konto fundacji, wskazane w formularzu rejestracyjnym. Depozyt, na Twoje życzenie, może zostać w pełni zwrócony po zakończeniu warsztatów (jeśli weźmiesz udział w całym wydarzeniu) lub, jeśli wolisz, może zostać wykorzystany na poczet darowizny.

REJESTRACJA
Liczba miejsc jest ograniczona.
*Jeśli grupa co najmniej 14 osób nie zarejestruje się przed 12-tym czerwca, warsztaty zostaną odwołane, a depozyty zwrócone w całości.

UWAGA! To jedna z ostatnich okazji, żeby zawitać w Kalpapadzie w jej obecnym miejscu i kształcie! Tydzień później Kalpapāda organizuje ostatnie warsztaty permakulturowe (
https://www.facebook.com/events/3958082324432665), a później przenosi się w zupełnie nowe miejsce!